Konkursy dla grafików, twórców stron www i innych

on

Dziś mam dla Was propozycję częściowo związaną z pracą w IT, a częściowo z pracą grafika.

Jeżeli dopiero zaczynacie poszukiwanie pracy albo jeżeli pracujecie jako wolni strzelcy i szukacie czasami zleceń to możecie zaglądać na strony z konkursami. Na takich stronach znajdziecie różne konkursy – i na stworzenie logo dla firm, i na stworzenie projektu strony www i na wymyślenie nazwy firmy, i wiele innych.

Takimi przykładowymi stronami są:

http://corton.pl/konkursy

https://zlapgrafika.pl/

http://www.konkursydlagrafikow.pl/

I ogólnie, jeśli chodzi o udział w tego typu konkursach, to co prawda – z jednej strony nie ma tutaj gwarancji uzyskania wynagrodzenia za włożoną pracę, ale z drugiej jest to okazja do popracowania z realnymi klientami i jeżeli nawet Wasz projekt nie wygra, to możecie go później wykorzystać w swoim portfolio.

Czyli generalnie – na dłuższą metę to średni sposób na zarabianie, ale na początek – można spróbować swoich sił i zbudować sobie portfolio. Zawsze, później łatwiej będzie rozmawiać z potencjalnymi klientami jak przedstawi im się konkretne, wykonane już projekty. Oczywiście, można sobie też robić portfolio bez konkursów, ale przy udziale w konkursie zyskujemy „deadline”, konkurencję i okazję sprawdzenia się w rzeczywistej sytuacji rynkowej, więc przy okazji nabieramy nowych umiejętności i dzięki temu zwiększamy swoje szanse na późniejsze sukcesy.

Powodzenia.