Deep Reinforcement Learning

Tym razem kurs bardziej zaawansowany dotyczący głębokiego uczenia ze wzmocnieniami, czyli uczenia maszynowego, dzięki któremu samochody mogą same się prowadzić, roboty chodzić, a drony latać.

Nowy kurs dotyczący uczenia głębokiego

Uczenie głębokie (deep learning) to jeden z rodzajów uczenia maszynowego coraz częściej wykorzystywany w biznesie. Jeżeli chcecie się nauczyć podstawowych informacji na temat uczenia głębokiego zerknijcie na kurs 'Intro to deep learning' prowadzony przez wykładowców z MIT.

Trendy w IT w 2018? Sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe.

Niewątpliwie coraz ważniejsze będą zagadnienia związane z uczeniem maszynowym i sztuczną inteligencją. Dlatego warto poznać przynajmniej podstawowe informacje związane z tymi zagadnieniami. A jeżeli ktoś właśnie zaczyna swoją przygodę z IT, warto pomyśleć czy nie wybrać działki AI i ML jako swojej podstawowej działalności w IT.

Nowe sposoby walki z pożarami i nowe zawody dla pracowników IT

Ostatnio pojawia się coraz więcej informacji o autonomicznych pojazdach, które w przyszłości będą królowały na naszych drogach. Już teraz kilka firm testuje swoje auta na ulicach Kaliforni czy Pitsburgha. Zanim jednak autonomiczne auta wyjadą na nasze drogi w pełnej sile, na niebie będą już królowały autonomiczne helikoptery ratunkowe, na morzu autonomiczne łodzie ratunkowe i generalnie…

Nowa rewolucja Intela?

Intel proponuje 3x – 10x przyspieszenie działania dysków przechowujących nasze dane oraz szybszy transfer danych między komputerami.

jak nie zmęczyć się w pracy przy biurku?

No, przede wszystkim, warto znaleźć pracę, która nas cieszy. A jak już taką pracę znajdziemy to warto przestrzegać jeszcze pewnych zasad, które sprawią, że nie będziemy się niepotrzebnie męczyli.

Czas podsumowań, czas planów, czas na imprezę!

2015 się właśnie kończy. Warto więc podsumować co się komu w tym roku udało. Mnie udało się np. napisać 30 notek na tym blogu (yupi) 😉 2016 się zaraz zaczyna. Warto więc zaplanować co chcemy zrobić w tym nadchodzącym. W przyszłym roku planuję napisać co najmniej 30 notek na tym blogu (uff…) 😉 A teraz…