Chcesz naprawdę dobrze zarabiać w IT – pracuj nad AI

    Autonomiczne samochody, samosterujące drony, asystenty głosowe, programy do rozpoznawania obrazów, translatory, wyszukiwarki… Co je łączy?

girl-320263_1280

    Praca w IT jest jedną z najlepiej płatnych prac ostatnimi czasy. To jednak duży dział różnego rodzaju prac. Aktualnie jedną z najlepszych i najbardziej przyszłościowych ścieżek kariery dla pracowników IT jest praca nad sztuczną inteligencją.

    Pojęcie sztucznej inteligencji obejmuje właśnie prace nad takimi zagadnieniami jak autonomiczne samochody czy translatory. Generalnie wszystko co opiera się na uczeniu maszynowym z wykorzystaniem deep learning czy reinforcement learning mieści się w pojęciu „sztucznej inteligencji”. Oczywiście, na razie ciężko którykolwiek z tych programów faktycznie nazwać inteligentnym, ale są to programy, które uczą się i z czasem stają się coraz lepsze. I to właśnie jest tak cenne.

    Jeżeli więc chcecie zajmować się informatyką, ale jeszcze nie wybraliście dziedziny w której będziecie się specjalizować, to „sztuczna inteligencja” jest bardzo dobrym wyborem.man-320274_1280

    Według niektórych doniesień osoby pracujące nad sztuczną inteligencją zarabiają kilkukrotnie więcej od innych programistów. Zapotrzebowanie na specjalistów z tej dziedziny wciąż rośnie, bo już praktycznie każda większa firma chce mieć jakiegoś „J.A.R.V.I.S’a” wśród swoich pracowników, więc jest to dobry prognostyk dla osób, które dopiero zaczynają pracę w IT lub naukę IT i chcą wybrać coś co za kilka lat wciąż będzie w cenie.