Czy warto zacząć biegać z aplikacją na telefonie? Z pewnością tak!

Bieganie jest obecnie bardzo modnym sportem, którego podejmują się nawet te osoby, które do tej pory nie lubiły żadnej aktywności fizycznej. Trzeba bowiem przyznać, że faktycznie jest to dyscyplina, która niesie ze sobą wiele korzyści. Jeśli wobec tego jeszcze nie próbowaliśmy wcielić w życie żadnego treningu tego rodzaju- czas najwyższy to zrobić! Sami będziemy mogli się przekonać o tym, czy jest to dla nas.

 

– Bieganie jest sportem, który wymaga od nas sporo wysiłku i energii. Jest to więc bardzo angażująca dyscyplina, która na początku może wydawać się nam trudna- jednak z każdym kolejnym treningiem zauważymy wzrost swojej kondycji i wytrzymałości. W odpowiednim planowaniu kolejnych treningów może nam pomóc trener biegania, czyli specjalna aplikacja do biegania na telefon. To, że jest to sport, który wymaga od nas sporych nakładów energii ma tę ogromną zaletę, że pozwala podczas wysiłku spalać bardzo duże ilości kalorii. Bieganie z pewnością będzie więc szczególnie interesujące dla osób, które chcą zrzucić zbędne kilogramy i stracić na wadze.

– Dzięki sporemu wysiłkowi, jaki trzeba włożyć w każdy trening, poprawia się nasza kondycja, serce jest znacznie zdrowsze, a dodatkowo zwiększa się nasza pojemność płuc. Warto także wiedzieć, że jest to sport ogólnorozwojowy, a więc taki, gdzie ćwiczymy mięśnie całego naszego organizmu. Bieganie jest w szczególności polecane tym osobom, które prowadzą raczej siedzący tryb życia. To także doskonały sposób na walkę ze stresem, którego zazwyczaj ciężko jest się nam pozbyć w życiu codziennym.

– Bieganie to także doskonały sposób na to, aby poznawać nowe, ciekawe miejsca, wytyczać nowe trasy i ścieżki- nie tylko koło naszego miejsca zamieszkania. Chcąc doskonalić umiejętność biegania po górach, na różne ciekawe ścieżki można dojechać samochodem, aby potem tam podążać wyznaczonymi szlakami. Jest to więc sport, który spokojnie można, a nawet trzeba uprawiać na świeżym powietrzu, we wspaniałym otoczeniu przyrody.

Autor: Kancelaria Sportowa Staszewscy Wojciech Staszewski