Dlaczego stara się Pan/i o pracę na danym stanowisku?

Bo akurat to było wolne.
Bo podoba mi się wynagrodzenie.
Bo jestem stworzony/stworzona do pracy na tym stanowisku.
dlaczegostanowiskoBo pozwoli mi się ono rozwijać.
Bo wydaje mi się, że jest ono takie mało wymagające, a ja właśnie takiej pracy szukam.
Bo kolega mi powiedział, że jest wolne.
Bo…

Dlaczego stara się Pan(i) o pracę na danym stanowisku to ważne pytanie i warto się zastanowić co na nie odpowiedzieć, żeby wypaść jak najlepiej w oczach pracodawcy.

To pytanie jest ważne z kilku powodów.

Po pierwsze, dzięki temu pytaniu rekruter(ka) może się dowiedzieć jak bardzo jesteśmy zmotywowani do danej pracy.

Po drugie, dzięki temu pytaniu rekruter(ka) może poznać nasze ogólne podejście do pracy.

Po trzecie, dzięki temu pytaniu rekruter(ka) może zobaczyć jak reagujemy w sytuacji stresowej, bo tego pytanie jest stresujące.

Warto mieć przygotowaną odpowiedź. Przykładowo:
„Przede wszystkim chciałbym pracować w Państwa firmie, bo słyszałem dużo dobrego o Waszej firmie. Chciałbym pracować na tym stanowisku, ponieważ znam się na xxxxx (zagadnieniach potrzebnych do wykonywania obowiązków na tym stanowisku) i myślę, że mógłbym być bardzo przydatny na tym stanowisku dla Państwa. A ponadto lubię się tym zajmować i dzięki pracy na tym stanowisku będę w stanie robić to co lubię i jeszcze na tym zarobić. Będzie to też dla mnie okazja do dokształcania się w interesujących mnie zagadnieniach, bo wiem jak dużo udało mi się nauczyć jak do tej pory pracowałem na podobnym stanowisku. Każdy dzień pracy na takim stanowisku daje okazje do zdobycia nowych doświadczeń, a to bardzo lubię. I myślę, że w przyszłości mógłbym też wdrażać nowych pracowników na tym stanowisku u Państwa w firmie, jeżeli będziecie Państwo szukali kolejnych pracowników na to stanowisko…”

Oczywiście, to tylko przykład, ale mam nadzieję, że jest to przykład w miarę zrozumiały. Staramy się przedstawić to, że chcemy pracować dla tego konkretnego pracodawcy, że będziemy przydatni w tej pracy, że posiadamy odpowiednie doświadczenie, że mamy chęć rozwoju i wiążemy swoją przyszłość z firmą do której aplikujemy.

I tyle na teraz.
Powodzenia.