Jak wyobraża sobie Pan(i) pracę na tym stanowisku?

Bardzo możliwe, że dostaniemy na rozmowie takie pytanie, warto więc przygotować sobie odpowiedź już zawczasu.pracanastanowisku

Jedną z ważniejszych dla pracodawcy kwestii, jest kwestia przystosowania pracownika do pracy na danym stanowisku (doszkolenie, zapoznanie z konkretnymi narzędziami), dlatego warto wykazać się tym, że przemyśleliśmy czym się będziemy na tym stanowisku zajmować i dzięki temu ułatwimy pracodawcy nasze dokształcanie.

Dwa stanowiska nazywające się jednakowo bardzo rzadko obejmują dokładnie te same obowiązki, warto więc sprawdzić na czym polega praca na danym stanowisku w tej konkretnej firmie (można podpytać znajomych, można poszukać informacji w sieci, można dokładnie przeanalizować ofertę).

Podczas rozmowy warto używać słów kluczowych z oferty oraz opisać w samodzielnych słowach jak sobie wyobrażamy, co kryje się za tymi słowami kluczowymi. Można użyć jakiś konkretnych przykładów, wyobrażeń. Przykładowo:

„W ofercie napisaliście Państwo, że poszukujecie administratora strony www. Z oferty wnioskuję, że moim zadaniem będzie dbanie o umieszczanie na stronie nowych treści, być może dobór grafiki do tych treści, aktualizowanie strony o nowe pluginy, może napisanie kawałka kodu strony, sprawdzanie na bieżąco szybkości działania strony, być może również porady dotyczące SEO na stronie”, etc.

Takie podejście da pracodawcy do zrozumienia, że zależy Wam na pracy na tyle, że nie poprzestaliśmy tylko na zapamiętaniu oferty (choć i to jest cenne, bo nie wszyscy wiedzą na jakie stanowisko się starają dostać idąc na rozmowę), ale poświęciliśmy trochę czasu, zaangażowaliśmy się w firmę, na przemyślenie swoich potencjalnych obowiązków. A to na pewno pomoże.

Powodzenia.