Magazyny energii dla firm – czy warto w nie inwestować?

Coraz większa liczba przedsiębiorców dostrzega ogromny potencjał instalacji fotowoltaicznych i decyduje się na ich montaż w swojej firmie. Pozwalają one na własną produkcję energii elektrycznej i tym samym uniezależnienie się od rosnących cen prądu. Co jednak zrobić z nadwyżkami energii, aby nie być stratnym? Najlepszym rozwiązaniem są magazyny energii dla firm. Co to takiego i jakie korzyści mogą zapewnić Twojej organizacji?

Czym są magazyny energii dla firm?

Magazyny energii dla firm to urządzenia integrowane z instalacjami fotowoltaicznymi, które umożliwiają przechowywanie wyprodukowanych przez nie nadwyżek energii. Te można pobierać w dowolnym czasie – np. w godzinach wieczornych, gdy panele PV pracują z mniejszą wydajnością, albo podczas awarii sieci energetycznej.

Popularność magazynów energii – zarówno wśród osób prywatnych, jak i właścicieli firm – wciąż rośnie. Z czego to wynika i jakie są powody, dla których powinni inwestować w nie przedsiębiorcy?

Magazyny energii dla firm – niezależność, bezpieczeństwo i oszczędności

Najważniejszą korzyścią, wynikającą z montażu magazynu energii w firmie, jest oczywiście możliwość uniknięcia strat energii wyprodukowanej przez instalację fotowoltaiczną. Jest to szczególnie istotne w okresie letnim, kiedy to panele pracują z maksymalną wydajnością i często wytwarzają takie ilości prądu, których nie da się spożytkować podczas normalnego funkcjonowania firmy. Nadwyżki gromadzone są w magazynie i pobierane wtedy, gdy jest to niezbędne – bez konieczności ich oddawania lub sprzedawania do sieci. Zwiększa to autokonsumpcję i niezależność firmy względem dostawcy prądu.

To jednak nie wszystko. Magazyny energii dla firm pozwalają:

  • uniknąć przestojów związanych z brakiem prądu, które wynikają np. z awarii sieci – dzięki temu firma może funkcjonować prawidłowo i uniknąć ogromnych strat finansowych;
  • zyskać spore oszczędności, które wynikają z mniejszego poboru energii z sieci, co może mieć pozytywny wpływ na optymalizację kosztów w przedsiębiorstwie;
  • wykorzystać w stu procentach potencjał instalacji fotowoltaicznych i dysponować wytworzoną przez nie energią w dowolny sposób.

Wszystko to sprawia, że każdy przedsiębiorca, który zamontował fotowoltaikę na swoim firmowym budynku, powinien zainteresować się tego rodzaju urządzeniami.

Ile kosztują magazyny energii dla firm?

Zakup magazynu energii dla firmy wiąże się ze sporym wydatkiem – rzędu kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Koszt ten jednak można znacznie zredukować dzięki dofinansowaniom z programów rządowych, jak np. Mój Prąd, a także uldze termomodernizacyjnej. Dzięki temu zakup i montaż tego rodzaju urządzeń okazuje się niezwykle opłacalny, bez względu na moc instalacji fotowoltaicznej.

Chcesz dowiedzieć się więcej albo zainwestować w wysokiej jakości magazyn energii dla firmy? Odwiedź stronę https://eclis.pl/pl/produkty/magazyny-energii, na której znajdziesz ofertę na najlepsze rozwiązania tego typu!