Najnowocześniejsze sposoby pokrywania walców- jakie powłoki najlepiej sprawdzają się w praktyce?

Wałki, walce, wały, a nawet tuleje o różnego rodzaju kształtach są elementami, które pokrywa się odpowiednimi mieszankami, które tworzą trwałe powłoki doskonale sprawdzające się w praktyce. To właśnie dzięki takiej powłoce elementy te zyskują ważne właściwości- pożądane w procesie produkcji czy w całym parku maszynowym. Walce oraz wałki często są też wykonywane na specjalne zamówienie- dzięki temu można elementy te w pełni dopasować do potrzeb firmy, a co za tym idzie ich działanie znacznie lepiej sprawdza się w praktyce. Jakie mieszanki stosuje się najczęściej, jakie mają właściwości i czym są w praktyce?

Jakiego typu powłoki stosuje się najczęściej?

Istnieje możliwość pokrycia powłoką niemalże każdego walca, chyba, że jego ciężar przekracza 32 000 kg bądź też kiedy posiada on wyjątkowo wielkogabarytowe wymiary. Komponowaniem mieszanek, które pozwalają na wykonanie trwałej powłoki na takich elementach zajmuje się firma Hannecard. Sprawdzając zakres świadczonych usług tej firmy można być zaskoczonym, jak wiele jest możliwości dopasowania powłoki do przeznaczenia konkretnego wałka czy też tulei.

 

Szybki rozwój przemysłu sprawia, że dużym zainteresowaniem cieszą się nie tylko powłoki gumowe, ale i poliuretanowe powłoki ochronne wykorzystywane w praktyce w bardzo wielu różnych gałęziach przemysłu. Do najczęściej wykonywanych rodzajów powłok przede wszystkim można zaliczyć:

 

  • Powłoki gumowe, które wykonuje się zarówno z gumy naturalnej, silikonowej jak i syntetycznej. Powłoka gumowa jest wytrzymała, a także może mieć różną twardość.
  • Powłoki poliuretanowe. Zarówno miękkie jak i twarde mieszanki, które są komponowane tak, aby sprawdzały się do specjalnego zastosowania. Możliwe są także do wykonania mieszanki o specjalnych właściwościach: na przykład odporne na działanie kwasów czy też specjalne, przeznaczone do kontaktu z żywnością.
  • Powłoki metaliczne nakładane w specjalnych kabinach natryskowych. Mogą mieć różny stopień chropowatości. Wykonuje się je z chromu oraz z węglika wolframu. Specjalne rodzaje powłok metalicznych wykazują bardzo dobrą odporność na korozję. Oprócz ich natryskiwania wykonywane jest też ich szlifowanie.
  • Powłoki na bazie mieszanek kompozytowych dedykowane przemysłowi drukarskiemu, ale nie tylko. Wykonywane są specjalne rękawy, które służą do wklęsłodruku. Jeszcze inne produkty wykorzystuje się do uszlachetniania powierzchni, laminacji oraz do powlekania.

Zapraszamy https://www.hannecard.pl/!