Zamiatarki do pracy w mieście- jakie sprawdzają się najlepiej?

Małe, zwrotne, wyróżniające się na tle innych pojazdów przede wszystkim obecnością szczotek obrotowych, które pracują w ruchu obrotowym na froncie maszyny. To właśnie tego rodzaju zamiatarki są powszechnie wykorzystywane do oczyszczania ulic miast. Zostały stworzone i zaprojektowane w taki sposób właśnie po to, aby móc poruszać się na ograniczonej przestrzeni i aby móc wydajnie pracować w terenie nawet przez wiele godzin. Oczyszczają drogi, pobocza, chodniki, przystanki autobusowe i tramwajowe, a nawet torowiska.

Napęd spalinowy, a może napęd elektryczny?

Zamiatarki drogowe pracują w mieście wiele godzin każdego dnia. Kiedy wyjeżdżają na ulice miast wczesną wiosną, kończą swoją pracę późną jesienią- wtedy, kiedy pojawi się śnieg. Dlatego też muszą spełniać restrykcyjne wymagania związane z tym, ile zanieczyszczeń emitują do atmosfery podczas swojej pracy. Jeśli jednak chcielibyśmy wziąć pod uwagę najbardziej ekologiczne rozwiązanie z możliwych, na pewno warto wspomnieć o zamiatarkach, które zostały wyposażone w napęd elektryczny. To, co je wyróżnia:

 

  • To innowacyjny napęd, który został dobrze sprawdzony w praktyce. Jest on nawet określany jako napęd przyszłości, który jest całkowicie przyjazny dla środowiska i który w żaden sposób nie przyczynia się do zanieczyszczenia powietrza w miastach, nie generuje smogu ani wysokiego stężenia pyłu.
  • Na jednym naładowaniu akumulatora można spokojnie prowadzić zamiatarkę przez cały, 8- godzinny dzień pracy. Zamiatarki drogowe wyposażone w napęd elektryczny mają spory zasięg i doskonale sprawdzają się do pracy w terenie.
  • Akumulatory zamiatarek elektrycznych można doładowywać z dowolnego miejsca z sieci. Wystarczy już 2-3 godziny ładowania, aby móc ponownie wyruszyć taką zamiatarką w trasę.

Oczyszczamy ulice na wiele sposobów

Sposób poruszania się zamiatarek to jedno, ważna jest też ich odpowiednia eksploatacja, przeglądy i ich serwisowanie. Wiele prac konserwatorskich przy maszynach jest wykonywanych zimą, kiedy przynajmniej część zamiatarek ma przestój spowodowany opadami śniegu. Oczywiście, wiele z nich może zostać przekształconych w niewielkie pługi do odgarniania śniegu. Jeśli natomiast niezbędna jest naprawa zamiatarek, można wykonać wszystkie czynności serwisowe w przedsiębiorstwie Terberg Matec Polska. Co istotne, naprawa zamiatarek powinna być przeprowadzana w przedsiębiorstwach, które są wyspecjalizowane właśnie w tego typu maszynach- o charakterystycznym wyposażeniu i osprzęcie.