Jaką firmę stworzyć, aby dołączyć do 50 najmądrzejszych firm świata?

on

MIT Technology Review co roku tworzy listę 50 firm, które według ekspertów z TR są tymi najbardziej z naj… w kwestii mądrości, wykorzystania nowoczesnych technologii, przesuwania granic tego co ludzkość potrafi i zarabiania na tym.

Jeżeli chcemy wejść do tej 50-tki warto najpierw zerknąć na tę listę, zobaczyć co już ludzie robią. Wbrew pozorom, większość z tych firm nie jest znana szerszej publiczności i niekoniecznie należy też do pierwszej setki najbogatszych firm świata, bo ile osób słyszało o firmach takich jak: iFlytek, Regeneron, Carbon czy Gamalon). Bycie 'smart' oznacza w rozumieniu redaktorów połączenie innowacyjnych technologii i dobrego modelu biznesowego. Te dwie zmienne mogą być kluczowe w osiągnięciu sukcesu na miarę (obecnych także na liście) firm takich jak: Amazon, Alphabet, Apple, Facebook, IBM, Tesla, etc.

To co szczególnie ważne w tworzeniu takiej „smart” firmy to wybieganie wprzód, tworzenie czegoś czego nikt na rynku jeszcze nie ma, jak w przypadku firmy Gamalon, która to firma tworzy sztuczną inteligencję (jak prawie wszyscy teraz), ale potrafi tak ustawić algorytmy, że potrzebuje dużo mniej danych i dużo mniej zasobów, aby osiągnąć rezultaty podobne do osiąganych przez tych największych, którzy wydają setki tysięcy dolarów na superkomputery.

Zerknijcie sobie na tę listę, kliknijcie w interesującą Was firmę i zobaczcie szczegóły tego czym się dana firma zajmuje. Może któryś z tych pomysłów sprawi, że za rok to Wasza firma znajdzie się na liście (jako pierwsza z Polski :))

Lista na stronie MIT TR:
https://www.technologyreview.com/lists/companies/2017/